Wstawianie równań matematycznych do prac licencjackich w Wordzie

Wstawianie równań matematycznych do prac licencjackich w Wordzie

Studia techniczne, inżynierskie place zaliczeniowe

Studia na kierunkach matematycznych, takich jak ekonomia, czy choćby matematyka właśnie, wymagają trochę innej charakterystyki pracy dyplomowej. Pisanie pracy licencjackiej bądź magisterskiej na kierunku ekonomicznym bądź matematycznym równoważne jest ze stosowaniem w pracy równań i wzorów matematycznych. Również dla tego kierunku nauki doskonałe rozwiązanie ma Microsoft. Jego najnowszy Word jest doskonałym narzędziem nie tylko do pisania i edytowania tekstu, ale również do tworzenia profesjonalnych równań i wykresów.

Równania i wzory matematyczne w tekście

Wystarczy, że u góry strony wejdziemy w opcję wstawiania. Na końcu, po prawej stronie wszystkich opcji, które nam się pokażą, mamy do wyboru: równania i symbole.

Równania i symbole

Wybierając równania i rozwijając menu przy tym przycisku, jako pierwsze pojawią nam się propozycje gotowych wzorów i równań matematycznych najpopularniejszych praw i twierdzeń matematycznych. Dla piszących pracę licencjacką z takiego ścisłego kierunku to wręcz bajeczne ułatwienie pracy. Jeżeli pośród propozycji nie znajdziemy niczego, co może nam się przydać to wybierzmy opcję tworzenia własnego równania.

Własne równania

Korzystając z tej opcji mamy do wyboru dosłownie setki różnych możliwości konfiguracji matematycznych wskaźników i znaków. Dzięki tym możliwościom możemy stworzyć praktycznie każdy wykres. Bawiąc się tymi opcjami tworzenia równań można dojść do niezłej wprawy. Często też jest tak, że przydają się te równania, które są wbudowane w programie z automatu.

Kreator

Gorzej, jeżeli przepisujemy jakieś własne obliczenia, wtedy musimy użyć kreatora. Warto dodać, że jak cały Word, również ta funkcja jest bardzo intuicyjna. Jest to na pewno spore ułatwienie dla tych, którzy piszą prace licencjackie powiązane z matematyką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.