Prace licencjackie zazwyczaj są bindowane.

Prace licencjackie zazwyczaj są bindowane.

Oprawa

Pisząc pracę dyplomową musimy pomyśleć o jej odpowiednim oprawieniu. Najpierw jednak trzeba połączyć wszystkie kartki na której praca jest wydrukowana. Żeby nie było z tym problemów wymyślono kilka technik łączenia kartek w jedną całość. Niektóre sposoby były mniej inwazyjne, niektóre bardziej. Jako pojęcie inwazyjne mam na myśli umożliwienie późniejszego rozdzielenia kartek i wprowadzania ewentualnych zmian w ich kolejności.

Bindowanie

Właśnie dlatego najlepszą metodą połączenia kartek okazuje się bindowanie. Trudno jest znaleźć w Internecie informację, kto właściwie wymyślił i opatentował taki sposób spinania ze sobą kartek. Można jedynie się domyślać, ze sama nazwa tej techniki wzięła się może właśnie od nazwiska jej wynalazcy.

Niewątpliwie, dzięki urządzeniu zwanemu bindownicą, można w łatwy sposób połączyć w jedną całość wszystkie kartki, na których nasza praca licencjacka jest wydrukowana. Urządzenie to dziurkuje najpierw całą paczkę kartek, które chcemy spiąć w całość, a następnie nawija te dziurki na specjalną bindę. Binda to nic innego, jak ten pozwijany kawałek plastiku na który nakładamy kartki papieru.

Bindowanie to najlepsza metoda na łączenie w całość prac licencjackich, dyplomowych czy wszystkiego, co wymaga takiego połączenia. Sama technologia jest niedroga, wobec tego nie kosztuje to wcale wiele. Ponadto, metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna dla naszej pracy.

Dzięki możliwości otwarcia zbindowanych kartek w każdej chwili możemy dokonać zmiany w ich kolejności czy dołożyć trochę kartek do tych już poskładanych. Bindowanie wykonać możemy w punktach ksero bądź w punktach usługowych. Najczęściej jednak usługę tą oferują pracownie kserograficzne. Binduje się najczęściej prace licencjackie, ale w wersji dla nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.